Кількість
|
Вартість
|
||
|
Саліцилова кислота
INCI: Salicylic Acid
Друга назва: Salicylic Acid, BHA
Зовнішній вигляд: дрібнодисперсний порошок білого кольору
Запах: характерний
Розчинність: розчинна в оліях, полісорбатах, спирті
Відсоток вводу: 0,5-10%
Температурний режим: витримує високі температури, можливість вводити як у холодні так і гарячі олії
Умови зберігання: зберігати в сухому, темному місці при кімнатній температурі
Термін придатності: до 10.26
Країна виробник: Китай
Дія
Має відлущувальну, протизапальну та антибактеріальну дію, розчинну в жирах, тому добре проникає в сальні залози, усуваючи гіперкератоз і зменшуючи секрецію шкірного сала.
Призначення продукту:
Антисептичний (знезаражуючий), дратівливий і кератолітичний (що викликає розм'якшення та відторгнення зовнішнього шару шкіри) засіб.
У слабких (до 5%) концентраціях саліцилова кислота діє антисептично, заспокійливо на запальні процеси, посилює епітелізацію. Зазвичай застосовується у 1-2% концентрації.
У концентрації більше 5-10% саліцилова кислота розчиняє верхній роговий шар епідермісу (надає кератолітичну дію), сприяє видаленню кірок та лусочок. Застосування оклюзивних пов'язок, компресів з мазями, що містять саліцилову кислоту, значно посилює її кератолітичну дію.
На відміну від Альфа-гідрокси кислот, які є водорозчинними, бета-гідрокси кислота жиророзчинна кислота. Це означає, що вона не тільки вилущує верхній шар шкіри, а й проникає глибоко через епідерміс для видалення мертвих клітин шкіри, надлишків жиру, розчиняє сальні пробки.
BHA часто використовується для лікування вугрів, (білих вугрів (просянки, закритих комедонів) та прищів. Тим не менш, її кератолітичні здібності це не єдина причина, чому її так часто використовують при лікуванні прищів та вугрової висипки. Бета-гідрокси кислоти мають також антимікробною та протизапальною дією, що робить їх ідеальним анти-акне агентом.. У той час як багато інших відлущувальних засобів (тобто АНА) часто подразнюють шкіру, саліцилова кислота діє прямо протилежно, шляхом зменшення запалень, це пов'язано з тим, що вона у своєму хімічному складі містить аспірин, який добре відомий як знеболювальний та протизапальний засіб, таким чином, саліцилова кислота має багато функцій аспірину.
Цей інгредієнт вимагає дуже низьких концентрацій, при цьому працює на повну силу , відлущує клітини шкіри, що відмерли, видаляє нарости, чистить забруднені пори і заспокоює роздратовану шкіру.
З цієї причини, ви можете його знайти в різноманітних засобах: зволожуючих, миючих, в'яжучих/тонерах, шампунях/кондиціонерах, анти-акне кремах, скрабах для обличчя та рота. Слід зазначити, що щодо догляду за шкірою, BHA працює найбільш ефективно у зволожуючих крем-базах та миючих/очищаючих засобах.
Заходи безпеки/побічні ефекти:
Незважаючи на те, що BHA здається меншим подразником, ніж АНА, вона все ж таки може мати несприятливі побічні ефекти, такі як печіння, свербіж, почервоніння та рубцювання шкіри. Однак, більшість цих ризиків можна уникнути шляхом вибору відповідних концентрацій та рівня PH для вашого типу шкіри. Це зазвичай концентрація 1-2%, при рН від 3 до 4.
Мабуть, найбільше занепокоєння при застосуванні ВНА викликає підвищена чутливість шкіри до сонця (чутливість підвищується на 50%), що робить шкіру більш сприйнятливою до сонячних опіків, гіперпігментації та фотостаріння. Це досить парадоксально, тому що в той же час, BHA можуть ефективно позбутися пошкоджень та пігментації шкіри, викликаних УФ-променями.
Тому, при застосуванні цього компонента необхідно користуватися сонцезахисними засобами широкий спектр SPF 30+. Також рекомендується, особам, які використовують продукти з цим інгредієнтом, застосовувати їх у нічний час доби, щоб знизити ризик фоточутливості.
Food and Drug Administration (FDA) розглянув на безпеку цей інгредієнт, і визначив його як безпечний для використання в антиакне засобах та антисеборейної продукції. Але також ухвалив, що BHA - потенційний подразник шкіри при використанні його в нерозумних кількостях, і інгредієнт здатний розвивати фоточутливість. Але також його визнали більш м'яким косметичним засобом, ніж АНА, а також визнали його як безпечний агент для використання в косметиці. Однак, вони також висловили занепокоєння щодо потенційного збільшення УФ пошкодження, пов'язаного з його здатністю відлущувати шкіру, а також наголошують на важливості щодня наносити сонцезахисний крем.
У ЄС перерахували цей інгредієнт як безпечний для використання в продуктах, що змиваються, у тому числі для волосся в концентрації до 3%, так і в інших продуктах - до 2%. Вони також визначили саліцилову кислоту як небезпечний засіб для використання у продуктах, призначених для дітей віком до 3 років, за винятком шампунів.
Саліциловий пілінг:
Одним із видів хімічного (кислотного) пілінгу є саліциловий пілінг. У косметології він застосовується досить давно, але й досі не втратив своєї популярності.
Використання даного пілінгу позитивно впливає на структуру епідермісу, вирівнює рельєф та колір шкіри. З його допомогою можна суттєво покращити стан шкірних покривів, не вдаючись до хірургічних методів омолодження.
Саліциловий пілінг має потужну антисептичну дію, а також виражені очищаючі властивості, він сприяє нормалізації роботи сальних залоз і звуженню пор. А також він хороший ще й тим, що ефективно працює з іншими видами пілінгів, які допомагають у лікуванні жирної, схильної до вугрової висипки, шкіри (гліколевих та молочних). Такий пілінг дає відмінний результат у боротьбі з комедонами та вуграми при поєднанні з механічним чищенням обличчя.
Можна сказати, що в першу чергу це пілінг для молодої жирної шкіри з незначними проблемами, а також для зрілої шкіри з ознаками фото-і біостаріння.
Властивості саліцилової кислоти:
- саліцилову кислоту рекомендується застосовувати зовнішньо як відволікаючий, місцевоподразнюючий, протизапальний, кератопластичний, кератолітичний, підсушуючий і антисептичний засіб;
- здатність коагулювати мікробні білки;
- покращує трофіку, знижує болючі відчуття;
- здатність придушувати секрецію як сальних, а й потових залоз;
- при використанні низьких концентрацій має місце кератопластична, а високих концентрацій розчину кератолітична дія препарату;
- відзначається слабка протимікробна активність;
- як усі нестероїдні протизапальні препарати, саліцилова кислота та її похідні надають судинозвужувальну, протисвербіжну та протизапальну дії в місці ураження;
- переважно звужує судини, покращуючи структуру їхньої стінки, а також клітинних мембран;
- індукує виділення інгібіторів фосфоліпази, водночас пригнічує біосинтез медіаторів запалення;
- викликає м'яке відлущування віджилого шару шкіри, витончення рогового шару, очищення гирла пір і відтік сального секрету;
- є незамінним засобом для очищення шкіри при боротьбі з акне, лупою, лікуванні опіків, ранових поверхонь, деяких захворювань шкіри.
Застосування:
Нанести косметичний засіб із бетагідроксикислотою ACSD на 1-15 хв, після чого помасажувати обличчя та змити засіб теплою водою. Далі простий догляд.
- креми, сироватки, гелі, пінки для вмивання, маски тощо;
- шампуні, бальзами для волосся;
- засоби для догляду за кутикулою;
- засоби для огрубілих п'ят і ліктів.
Протипоказання:
не можна використовувати цей засіб дітям до 3 років;
вагітним;
людям, які страждають алергією на аспірин;
людям, що мають сильну чутливість до кислот;
ниркова недостатність.
Лікарська взаємодія:
Місцева дія саліцилової кислоти на шкіру підвищує її проникність для введення інших фармакологічних засобів, посилюючи їх всмоктування. Саліцилова кислота, що всмокталася в шкіру, посилює побічні ефекти гіпоглікемічних засобів похідних сульфонілсечовини та метотрексату. Розчини саліцилової кислоти практично несумісні з резорцином, так як у разі їх взаємодії утворюються суміші, що розплавляються. При взаємодії з оксидом цинку утворюється нерозчинний цинку саліцилат, тому застосування саліцилової кислоти з ним не рекомендовано.
Побічні ефекти:
При місцевому застосуванні саліцилової кислоти можлива поява печіння, сверблячки, гіперемії у місці впливу. Можуть виникнути алергічні реакції, рідко можлива індивідуальна непереносимість діючої речовини.
Особливі вказівки:
Не рекомендується наносити препарати саліцилової кислоти на родимі плями, бородавки в органах геніталій або обличчя, а також волосисті бородавки. При лікуванні дітей не рекомендується одночасно обробляти кілька поверхонь шкіри. До 3 років дітям не рекомендовано застосування препаратів саліцилової кислоти та її похідних. У період вагітності допускається застосування засобів, які мають у своєму складі саліцилову кислоту, для лікування мозолів лише на обмеженій поверхні. Слизові оболонки необхідно промити великою кількістю води, якщо на них потрапила навіть незначна кількість препаратів саліцилової кислоти.
Необхідно враховувати, що можливе збільшення всмоктування саліцилової кислоти при деяких шкірних захворюваннях, особливо тих, які протікають з гіперемією, запаленням або мокнучими екземативними ураженнями шкіри: дерматит, псоріаз, екзема, іхтіоз. Це не означає, що таким людям протипоказане застосування саліцилової кислоти, але слід підбирати правильне дозування препарату.