На сучасному косметичному ринку дуже популярні засоби для клітинного дихання, ці засоби коштують чимало коштів. А я вам пропоную приготувати сироватку для клітинного дихання за невеликі кошти при цьому вона буде не менш ефективна за дорогі засоби.
Клітинне дихання шкіри - це біохімічний процес, в ході якого клітини шкіри розщеплюють молекули глюкози, ліпідів, амінокислот за участю кисню для отримання енергії у вигляді АТФ, вуглекислого газу та води. Шкіра, якій бракує достатнього клітинного дихання, особливо через мітохондріальну дисфункцію, може призвести до різноманітних проблем, включаючи прискорене старіння, підвищену схильність до запалення та порушення бар'єрної функції, що робить шкіру більш вразливою до інфекцій та уповільнює загоєння ран.
Мітохондріальна дисфункція являється ключовим фактором старіння шкіри і призводить до зниження вироблення енергії, збільшення оксидативного стресу та пошкодження ДНК. Все це сприяє погіршенню здоров'я шкіри.
Головні амінокислоти, які запускають дихання, це:
• Гліцин – бере участь у синтезі колагену, сприяє розгладжуванню зморшок та підвищенню пружності шкіри.
• Пролін – необхідний відновлення пошкоджених волокон колагену, поліпшує структуру шкіри.
• Лізин – допомагає прискорювати регенерацію тканин, бореться із запаленнями та перешкоджає утворенню рубців.
• Аргінін – стимулює мікроциркуляцію, покращує колір обличчя та сприяє загоєнню пошкоджень.
• Глутамінова кислота – утримує вологу, запобігаючи пересушенню шкіри та зневодненості.
Окрім амінокислот для дихання шкіри необхідно вводити в свої рецептури CoQ10. Всі живі організми потребують дихання і коли клітинна активність знижується на молекулярному рівні, вироблення колагену зменшується, а його деградація збільшується. Погіршення функції мітохондрій призводить до утворення активних форм кисню (ROS), які часто перевантажують клітинний окисно-відновний гомеостаз, тим самим спричиняючи подальше пошкодження клітинних структур та позаклітинного матриксу, включаючи колаген.
Шкіра має ферментативні та неферментативні антиоксидантні механізми. Ферменти, що допомагають запобігти пошкодженню радикалами включають в себе: супероксиддисмутазу (СОД), каталазу та глутатіонпероксидазу, тоді як неферментативні антиоксиданти, присутні в шкірі, включають вітамін Е, аскорбат (вітамін С) та CoQ10, який має подвійну дію як антиоксидант та енергетичний метаболізатор.
Завдяки вищеперерахованим компонентам можна зробити будь-яку сироватку на будь-яку потребу. Ми сьогодні приготуємо антивікову сироватку для дихання шкіри. Також використовуючи ці компоненти ви можете приготувати крем.
Що робить сироватка:
- Запускає клітинне дихання і тим самим покращує текстуру та колір шкіри, бореться з тьмяністю та застійними явищами;
- прибирає сухість та лущення шкіри.
Фаза А
Пентиленгліколь 7%
Ксантан 0,15%
Змішати обидва компонента.
Фаза В
Вода до 100% Фазу А змішати з Фазою В (ФазаА+В).
Фаза С
Гліцин 1%
Аргінін 0,5%
Коензим (у нас в водорозчинній формі) 0,5%
Вода 45%
У воді спочатку розчинити коензим, потім в цей розчин додати гліцин, розмішувати до повного розчинення. Далі додати аргінін і знову перемішати.
Фазу С додати до Фази А+В.
Фаза D
Будь-який звичний для вас консервант.
Молочна кислота 0,5%
Фітинова кислота 1% (потужний хелатор, теж відповідає за чисте обличчя шкіри).
Фазу D додати до фази А+В+С.
Нанести сироватку 1-2 рази на день, потім нанести крем.